מהן הסכנות שאורבות כיום לאתרי אינטרנט?

בעבר, כאשר דובר על סכנות לאתר או לארגון, הסכנות היו בעיקר פיזיות – ניסיון למשל לשדוד בית עסק מסוים או לפגוע במי מיושביו. כיום לעומת זאת, הסכנות עברו לעולם הדיגיטלי. בעידן שבו כולנו מחשפים פתרונות של אבטחת מידע באינטרנט, ברור כי גם הסכנות, הן כולן בתחום אבטחת המידע. האינטרנט אולי נראה לכם כזירה תמימה, אך בפועל זוהי זירה עמוסה בסכנות. אם אתם מעפילים אתר אינטרנט למטרות של ניהול עסק, של ניהול ארגון וכיו"ב, חשוב מאד שתבינו מהן הסכנות השונות שעלולות להיגרם לאתר שלכם, במידה ולא תאמצו פתרונות מתקדמים של אבטחת מידע באינטרנט.

פריצה, הרס, חשיפת פרטים ועוד

  • פריצה והפלת האתר – אחת הסכנות הברורות ביותר לכל אתר אינטרנט, היא בניסיון לפרוץ אליו במטרה להפיל אותו לחלוטין. מדוע אנשים פורצים והורסים אתרי אינטרנט? לעתים הרקע הוא לאומי – האקרים פלסטיניים וערביים שמניסם להפיל אתרים מישראל, למשל. לעתים  זהו מוטיב אידאולוגי אחר – למשל גורמים רדיקליים שחושבים שראוי להפיל אתרים של עסקים גדולים, וכי"ב. לפעמים, מדהים להגיד זאת, אין באמת סיבה אמיתית. לא מעט האקרים פרוצים לאתרים ומפילים אותם "בשביל הספורט" וכדי להראות שהם יכולים, ולעתים זו אף התערבות אל מול חבריהם. כך או כך, התוצאה היא זהה – האתר שלכם נופל לחלוטין, ולעתים גם כל המידע שהיה בו נמחק לחלוטין.
  • השגת פרטים אישיים – סכנה נוספת שנוגעת לנושא של אבטחת מידע באינטרנט היא חשיפה של פרטים אישיים של אנשים מהם הפרטים הללו? לרוב הסכנה הברורה ביותר היא השגת פרטים של כרטיסי אשראי. בעידן שבו רבים מאתנו מבצעים קניות מקוונות דרך האינטרנט ומוסרים את מספרי האשראי שלנו, אנו לא חושבים על כך שהמידע הנ"ל עלו להיות חשוף לפורצים. מרגע שהפורצים משיגים את פרטי כרטיסי האשראי הם יכולים לעשות אחד מהשניים – או לנסות לעשות בהם שימוש בעצמם, או לחשוף אותם לעולם ולקוות שהנזק ייגרם במהירות.
  • החדרת וירוסים לרשתות – סכנה נוספת היא שדרך אתר האינטרנט, יהיה ניסיון להחדיר וירוס או רוגלה לתוך הרשת שלכם. הסיבה לכך היא שהרשת היא פתוחה לחלוטין וכמובן שהחדרת וירוסים לתוכה היא גם אפשרית. אם מישהו יפרוץ לאתר שלכם, הוא יכול לנסות לשתול שם וירוס – שיתפשט באינטרנט, או אפילו יחדור לתוך הרשת הפנימית של הארגון שלכם, ויפיל את השרתים. זוהי אחת הסכנות החמורות ביותר שיש כיום, ומומחים של אבטחת מידע באינטרנט מפתחים בכל עת פתרונות חדשים כדי להתמודד עם סכנה זו.

לא להיות שאננים

מה אנו למדים מכאן? קודם כל, שהאינטרנט הוא כלל לא מקום תמים, ולצערנו יש בו גם לא מעט גורמים מזיקים. הדבר השני הוא לא להיות שאננים לרגע – תמיד התעדכן בפיתוחים האחרונים בתחום אבטחת המידע ולהישאר עם האצבע על הדופק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>