שיווק באינטרנט באמצעות סרטונים

שיווק באינטרנט הוא אתגר לא פשוט. מצד אחד אינספור ערוצים והזדמנויות לפרסם מוצרים כאלה ואחרים, אבל מצד שני קהל חשדן ולפעמים אף עוין את הפרסומות הרגילות. סרטונים, ובעיקר לאו דווקא סרטוני התדמית ה"קלאסיים" אלא כאלה היוצאים מתוך רצון להעניק לגולשים ערך מוסף, הם דרך מצוינת לפוגג את העוינות והחשדות ולזכות בלקוחות חדשים.

סרטון טיפים

אופציה אחת לסרטון שמאפשר שיווק באינטרנט שמדלג מעל מהמורת החשדות וה"תנו לגלוש בשקט" היא סרטון שמספק לצופים בו, בין אם לקוחות פוטנציאליים ובין אם הציבור הרחב (שכמובן עשוי אף הוא להפוך בעתיד הקרוב או הרחוק לחלק ממאגר הלקוחות), מידע בעל ערך אמיתי בתחום הפעילות של העסק.

כך לדוגמה מחסן עצים יכול להעלות סרטון המפרט את הדרך האופטימלית להתקנת דק (ולהציג את התהליך כפשוט וקל) וכך למצב עצמו כמקום איכותי שמן הסתם כדאי לרכוש בו עצים לטובת אותו דק, ודוגמה נוספת היא שף שעורך סדנאות בישול ויוצר סרטון שמלמד איך להכין את השקשוקה המושלמת.

דני שקד, מנכ"ל חברת SiteIT המתמחה בשיווק באינטרנט ובבניית אתרים, ממליץ לעסקים הבוחרים באפיק זה לתכנן מראש סדרת סרטונים – בדרך זו ניתן ליצור קשר מתמשך עם הגולשים וכך הסיכוי להפוך אותם ללקוחות גבוה יותר. כמו כן חשוב להקפיד שלצד תוכן בעל ערך אמיתי גם איכותו הטכנית של הסרטון תהיה טובה (שכן אחרת העסק עלול להיות מזוהה עם ערכים כמו חוסר רצינות או אפילו זלזול בלקוחות).

בנוסף ממליץ דני שקד כי בעל העסק, או אחד העובדים בו, יופיעו בסרטון בעצמם – כדי להפוך את הסרטון לאמין יותר ולסייע לגולשים להתחבר לאנשים שמאחורי העסק (בעל העסק, אגב, זוכה ברווח כפול ומכופל, שהרי כולנו חולמים להיות כוכבי יוטיוב…)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>