אחסון אתרים

אחת הסוגיות החשובות בכל הקשור להקמת אתר אינטרנט ותחזוקתו הוא המקום בו הוא מאוחסן, כלומר על איזה שרת שמורים הקוד שתכנת בונה האתר כמו גם מסד הנתונים המשמש לפעילותו השוטפת. בימינו ישנו מבחר מגוון מאוד של חוות שרתים, הפזורות בכל רחבי העולם, ומציעות שירות אחסון אתרים בטווח רחב של מחירים, אפשרויות ורמת שירות. שלוש סוגיות ספציפיות שכדאי להשקיע בהן מחשבה הן האם לאחסן את האתר בארץ או בחו"ל, האם לבחור אחסנת אתרים חינמית או שמא לשלם סכום כסף חודשי תמורת אפשרויות רבות יותר, וכן האם שרתים ירוקים אכן מצדיקים את שמם ויש לתת להם עדיפות.

אחסון אתרים כחול לבן

לאחסון אתרים בישראל יש שלושה יתרונות עיקריים על פני מציאת פיתרון אחסון בחו"ל:

  1. ראשית, התמיכה היא בעברית. כמובן שחשוב להקפיד כי חברת האחסון אכן מציעה שירות ברמה גבוהה, אולם אין ספק שהרבה יותר נוח לבצע אינטראקציות שונות בשפה בה כולנו שולטים שליטה מלאה.
  2. יתרון חשוב שני הוא שאתר המאוחסן בארץ ייטען מהר יותר במחשביהם של גולשים ישראליים. אם רוב המשתמשים באתר שלכם חיים בארץ, כדאי להעדיף גם פתרון אחסון קרוב, שכן למהירות בה עולה האתר ישנה חשיבות רבה בימינו, הן מבחינת הגולשים והן מבחינת גוגל.
  3. יתרון שלישי הוא מבחינת הקידום ב- Google.co.il: גוגל מעניקה נקודות זכות רבות יותר לאתר המאוחסן בארץ ביחס לאתר השמור בשרת הנמצא מעבר לים.

בנוסף כדאי להעניק עדיפות לחברות כחול לבן על מנת לתמוך בכלכלה הישראלית – כל עוד כמובן מדובר בשירות אחסון איכותי.

אחסון חינם – האם הוא באמת משתלם?

לשאלה האם כדאי לבחור באחסון אתרים חינמי אין תשובה חד משמעית.

מצד אחד, "חינם" הוא קונספט שתמיד קורץ לנו, ובצדק, וגם אם אחסון אתר אינו גורר הוצאה משמעותית בכל מקרה, הרי שעדיין, אם מאתרים חברה אמינה ומהימנה, אין שום סיבה לא לקפוץ על המציאה.

מצד שני כדאי לקחת בחשבון שברוב המקרים אחסון אתרים חינם פירושו הופעת פרסומות באתר שלכם, דבר שלא כל בעל עסק שש לקראתו, שסביר להניח שלא תוכלו להשתמש בדומיין משלכם, ושהתמיכה שתקבלו תהיה בחלק מהמקרים פחות איכותית ביחס לפתרונות אחסון בתשלום.